Haber

Belçika devlet kanalı: Erdoğan, Avrupa devlet başkanlarının başarısız olduğu yerde başarılı oldu

Belçika Devlet Kanalı, Türkiye’deki seçim sonucunun önemini Avrupa gündemine taşıdı. Kanalda yayınlanan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer Avrupalı ​​liderlerin yapamadığını, somut sonuçlara ulaşabilecek önemli bir lider olarak tanımlandı.

“ÖNEMLİ ADIMLAR ATILACAK”

Belçika Devlet Kanalı RTBF’ye göre bu yıl uluslararası gündemin en sıcak konularından biri de Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimi.

RTBF internet sitesinde yer alan haberde, 14 Mayıs’ta yapılması planlanan seçimin Avrupa’ya etkisi ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle uluslararası düzeyde önemli dengeleyici adımlar attığı yorumlandı. Diğer Avrupalı ​​liderlerin yapamadığını Erdoğan’ın başardığı vurgulandı.

Brüksel Üniversitesi’nden Sosyoloji Profesörü Firouzeh Nahavandi’nin görüşlerine yer verildi.

“SOMUTLAK SONUÇLAR ELDE EDEN BİR LİDER”

Nahavandi, Erdoğan’ın diğer Avrupalı ​​liderlerden farklı olarak Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile iyi ilişkiler sürdürebildiğine işaret etti.

Nahavandi’ye göre Erdoğan, istikrarlı siyasetiyle somut sonuçlar elde edebilen değerli bir cumhurbaşkanı.

RTBF, seçimin olası ekonomik sonucunu da değerlendirdi. Türkiye’de çok sayıda Avrupalı ​​şirketin olduğu ve Türk halkının Avrupa’da yatırımları olduğu hatırlatıldı. Seçim sonrası Erdoğan’ın varlığının her iki taraf için de büyük ekonomik fayda sağlayacağı şeklinde yorumlandı.

KAYNAK: TRT HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu