Teknoloji

Xbox Game Pass Kazanmaya Devam Ediyor: Konsol Satışları Yüzde 13 Düştü!

 
Microsoft, 30 Haziran 2023 tarihinde sona eren mali yılın dördüncü çeyreğine ilişkin faiz raporunu yayınladı. Rapora göre oyun gelirleri, bir önceki mali yılın aynı dönemine göre 36 milyon dolar arttı ve bu da bir artışın göstergesi. yüzde 1.
 
Xbox Game Pass gelirleri arttı
 
 
 
Microsoft tarafından yayınlanan mali rapora göre Xbox içerik ve hizmet gelirleri yüzde beş arttı. Bu artışlar kısmen “üçüncü taraf içeriği ve Xbox Game Pass’teki büyümeden” kaynaklanmaktadır. Xbox donanım gelirleri ise bir önceki yıla göre yüzde 13 azaldı. Bu da konsol satışlarının düştüğünü ortaya koyuyor.
 
Öte yandan Microsoft CEO’su Satya Nadella geçtiğimiz günlerde Xbox’ın aylık aktif kullanıcılarının arttığını belirtmişti. Game Pass hizmeti bu kapsamda daha fazla üye çekerken, Nadella bu hizmetin dördüncü çeyrek rekorunu kırdığını belirtti. Ayrıca oyunseverler geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artışla Game Pass’te daha fazla vakit geçirdiler.
 
Öte yandan bağımsız sektör analisti DomsPlaying’e göre Microsoft’un dördüncü çeyrek oyun satışları yaklaşık 3.49 milyar doları buldu. Bu sayı, Xbox tarafı için şimdiye kadarki en yüksek ikinci faydayı temsil ediyor.
 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu