Haber

TDP Genel Başkanı Sarıgül: “Yakutlar korksun, Türk savunma sanayisi güçlensin”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Amerikan Rubinleri Türkiye’den korkuyor, Türk savunma sanayisinden korkuyor. Rubinler korksun, Türk savunma sanayii güçlensin” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Eski Pentagon yetkilisi Michael Rubin’in “Türk savunma sanayisine yaptırım zamanı geldi” sözlerini değerlendiren Sarıgül, “Amerikan Rubin Türkiye’den korkuyor, Türk savunma sanayisinden korkuyor. Rubinler korksun, Türkler korksun. savunma sanayi güçleniyor.”

“Amerikan Rubin’in üzüldüğünü görmekten olağanüstü gurur duyuyorum”

Türk savunma sanayisinde yapılan çalışmalardan gurur duyduğunu belirten Sarıgül, “Türk düşmanı Rubin, ‘Türk savunma sanayisi Amerika Birleşik Devletleri için tehdittir, önlem alınması gerekir’ dedi. Yoldayız.Türk savunma sisteminde yapılan çalışmaların devamı Türkiye için bir onur ve gururdur.Bir ülke kendi savunma sanayisini özgür ve keyifli bir şekilde yapabiliyorsa bu bizim olarak inancımızın değerli bir göstergesidir. Türk vatandaşları Türk düşmanı Rubin’e özellikle Türk savunma sanayii Amerika’ya ‘ABD için bir tehdittir’ demek bizim için bir onur ve gururdur.Amerikan Rubin demek Türkiye’den korkuyor, Türk savunmasından korkuyor demektir. Rubinler korksun, Türk savunma sanayisi güçlensin’ dedi. – ANKARA

haber-cal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu