Yaşam

Mor ve Ötesi’nden Aleyna Tilki ile yılın düeti

İSTANBUL (İGFA) –Türk rock müziğinin efsane grupları arasında yerini alan Mor ve Ötesi, yeni neslin en yetenekli isimlerinden Aleyna Tilki ile sürpriz bir çalışmaya imza attı.

Grup üyeleri Harun Tekin, Kerem Özyeğin, Burak İtimat ve Kerem Kabadayı, Aleyna Tilki ile birlikte stüdyoya girerek Mor ve Ötesi’nin ilk kez 2003 yılında seslendirdiği Şehrazat’ın Ajda Pekkan klasiği “Yaz Yaz Yaz”ı yeniden yorumladı.

Bu kült müziğin prodüksiyonunu yeni neslin değerli müzik yapımcılarından Kaan Arslan’a devrettiler.

Aleyna Tilki, “Mor ve Ötesi ile şarkı söylemek kariyerimde özel bir anı olarak kalacak. Rock müziğin efsaneleriyle bir şeyler yapmanın verdiği heyecanı ve hazzı kelimelere dökmem mümkün değil. Bana kattıkları her şey için onlara teşekkür ediyorum” dedi.

Mor ve Ötesi üyeleri, “Aleyna yıllardır uzaktan ilgiyle takip ettiğimiz genç ve başarılı bir çalışma arkadaşımız. Çok farklı bir ses tonu ve kendi hikayesine dair farklı bir tavrı ve iddiası var. Bu kayıtta birlikte çalışmak bizim için bir zevkti. Sürekli ufkunu genişletmeye çalışan disiplinli, zeki ve yetenekli bir genç sanatçıdır. Popüler müziğin kalıcı isimlerinden biri olacağını düşünüyoruz. Sonuç bizi çok heyecanlandırdı, umarız dinleyiciler de beğenir” dedi.

mor ve Ötesi & Aleyna Tilki’nin seslendirdiği Yaz Yaz Yaz müziklerini tüm müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu