Haber

İtalya, Çin’den gelen yolculara Kovid-19 testini zorunlu kılıyor

İtalya Sağlık Bakanlığı, Çin’de artan Kovid-19 vakaları nedeniyle Çin’den İtalya’ya gelenlerde Kovid-19 testi yaptırmayı ve negatif test ibrazını zorunlu hale getirme kararı aldı.

İtalyan basınında yer alan habere göre Sağlık Bakanı Orazio Schillaci, “İtalya’dan transit geçiş yapanlar da dahil olmak üzere Çin’den gelen tüm yolcuların Kovid-19 sürüntü testi yaptırmasına ilişkin yönetmeliği imzaladım. Bu tedbir İtalyan halkının korunması için elzemdir.” Konuyla ilgili Bakanlar Kurulu’na da detaylı bilgi vereceğim.” sözlerini kullandı.

Ayrıca Çin’den dönen ve durumu şüpheli bulunanlar için Milano Malpensa ve Roma Fiumicino havalimanlarında test noktalarının yeniden etkinleştirileceği kaydedildi.

Milano’ya gelen her 2 yolcudan 1’i Covid-19’a yakalanıyor

ANSA ajansının yerel makamlara dayandırdığı habere göre Milano Malpensa Havalimanı’na gelen her 2 yolcudan 1’i Kovid-19 pozitif.

Lombardiya Bölgesi Sağlık ve Refah İşleri Bölgesel Konseyi Üyesi Guido Berolaso, 26 Aralık’ta Çin’den Milano’ya gelen uçaktaki 92 yolcudan 35’inin pozitif çıktığını, ikinci uçaktaki 120 yolcudan 62’sinin pozitif çıktığını bildirdi. pozitif.

Çin geçtiğimiz günlerde salgın önlemlerini gevşetmeye başlayacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu