Haber

İSTANBUL-BÜYÜKÇEKMECE DEVLET AKADEMİSİ’NDE DÖNEM SONU SERGİSİ

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi eğitmen ve kursiyerlerinin çalışmaları Halk Akademisi Hoş Sanatlar Dönem Sonu Sergisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, eski Denizli Belediye Başkanı Ali Aygören, Halk Eğitim Müdürü Yılmaz Kurt, Halk Akademisi eğitmenleri ve kursiyerler katıldı. Kursiyerler ve eğitmenler tarafından hazırlanan porselen, kağıt rölyef, odun yakma gibi farklı branşlardaki çalışmalar sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

“ÇALIŞMALARIMIZDAN GURUR DUYUYORUZ”

Akademide öğretim görevlisi olan Emel Uyarlı, ’70 yaşındayım, 10 yıldır hevesle öğretmenlik yapıyorum. İnanılmaz hislerim var. Her yıl havya kullanmayan, tahta kullanmayan, fotoğrafçılıkla fazla ilgisi olmayan kursiyerlere aşağıdakileri yaptırabilmenin gururunu yaşıyorum. Onlar da burada olmaktan gurur duyuyorlar. Büyükçekmece ailesi biz çok güzel bir aileyiz. Kimsenin menfaati veya maddi beklentisi yok. Ancak bu manevi duygular bize inanılmaz bir zevk veriyor. Kursiyerlerim de bundan çok memnun. Onların memnuniyeti doğrudan benim mutluluğumdur” dedi.

Kursiyerlerden Saadet Demirel, “İki yıldır gidiyorum ve büyük bir zevkle yapıyoruz. Tüm halkımızı Büyükçekmece’ye bekliyoruz. El becerimiz gelişiyor. Halk eğitiminde ilişkiler çok iyi, mutluyuz. Öğretmenlerimizle ve yaptıklarımızla gurur duyuyoruz. Aslında herkesin içinde bir cevher vardır. Öğretmenlerin de desteğiyle bunu geliştirdik” dedi.

Akademide eğitim veren Kamile Kaş’ta kağıt kabartma ustası olarak görev yapmaktayım. Belediyede gönüllü öğretmenim var. Kağıt kabartma dediğimizde zaman boyutlu kağıtlarla yapılan çalışmaları anlıyoruz. Bunu 10 yıldır yapıyorum. Bugün sergimiz var. Sergimizi açtık. Öğrencilerimin yaptıklarıyla gurur duyuyorum. Onlar da bu anlardan çok memnunlar ve bu imkanı sağlayan belediyeye teşekkür ediyorum. Bir Büyükçekmece belediyemiz var diyorum” dedi.

Serginin 13 Haziran’a kadar ziyarete açık olacağı belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu