Yaşam

Bugün hava nasıl olacak?

Son 50 yılın en sıcak Aralık ayı geride kalırken Ocak ayında da durum değişmedi ve beklenen kar yağışı gelmedi.

Sıcak hava ve güneşin yüzü vatandaşları sevindirirken, barajlardaki doluluk oranı düşmeye başladı.

Kar ve soğuğu özleyen vatandaşlar durum ne zaman değişecek diye merak etmeye başladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi Twitter hesabından hava durumu ile ilgili açıklama yaptı.

Peki bugün hava nasıl olacak? 11 Ocak 2023..

11 Ocak 2023’te hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı kesimleri orta ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz bölgeleri ile çevrelerinde sağanak ve sağanak yağışlı. Mersin ve Karaman, İç Ege ve Batı Akdeniz. Kentin yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. yağış; Ege ve Batı Akdeniz ile Balıkesir’in güneydoğusunda kuvvetli, Antalya çevreleri, Isparta’nın güney ilçeleri ve Burdur’un doğu ilçelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI:

Yağışlı havayla birlikte batı kesimlerde hava sıcaklıklarının 2 ila 5 derece düşeceği, kuzey, iç ve doğu kesimlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyrini sürdüreceği tahmin ediliyor. RÜZGÂR: Çoğunlukla güney ve batı; 70 km/sa şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ VE ŞİDDETLİ YAĞMUR BASINCI UYARISI:

yağış; Ege ve Batı Akdeniz ile Balıkesir’in güneydoğusunda kuvvetli, Isparta’nın güneyi ile Burdur’un doğu ilçelerinde çok kuvvetli olması beklenirken yer yer şiddetli olması beklenirken, ani sel gibi aksiliklere karşı dikkatli olun , sel, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve fırtınalar ve ulaşımda aksamalar. ve önlem alınmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI:

Rüzgarın; Batı Akdeniz, İç Ege, Batı İç Anadolu ve Bolu çevrelerinin güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden; Çatının uçması, ağaç ve direklerin düşmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgazdan kaynaklanan baca gazı zehirlenmeleri gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu