Ekonomi

Yüksekovalı Kadınlara Tarım Hibesi Verildi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı “Uzman Eller Projesi” kapsamında Yüksekovalı 66 kadın çiftçiye hibe desteği sağlandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye genelinde kadınlara yönelik tarım projelerini sürdürürken, Yüksekovalı kadınlar da projelerden birer birer yararlanmaya başladı. SS Demetet Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi, ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Kamışlı köyünde “Uzman Eller projesi” kapsamında program düzenledi. Bakanlığın başlattığı “Uzman Eller projesi” kapsamında Hakkari İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uygun görülen 66 çiftçi ve kadına 250’şer bin lira hibe desteği verildi.

“Kadınlarımızın elleriyle köylerdeki topraklar canlanacak”

Yüksekova’da tarımı en üst düzeye çıkardıklarını belirten Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, “Bakanlığımızın tarım projeleri Yüksekova’nın en güzel bölgelerinde hizmete açılıyor. Bugün de hibe desteği verdik. “Uzman Eller projesi” kapsamında 66 kadın çiftçiye teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” “İnşallah kadınlarımızın desteğiyle köylerimiz canlanacak” dedi.

“Kadın üretir, Yüksekova kazanır”

SS Demetet Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Lideri Bahar Sağkol, “İlk günden bu yana Yüksekova’da tarıma yönelik birçok proje üreterek çiftçilerimize kazanç sağladık. Bugün büyük bir gurur duyduk. 66 kadın çiftçimize hibe desteği sağlandı. Artık her kadınımız kendi köyünde tarımı yönetecek.” “Başta Tarım ve Orman Bakanlığımız olmak üzere emeği geçen herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kadın üretir, Yüksekova kazanır” dedi.

“Verimli bir Yüksekova için çalışıyoruz”

Yüksekova Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, “Yüksekova artık tarım anlamında daha ileriye gidecek. Çünkü yaşanabilir bir Yüksekova için ilçenin tüm topraklarını tarımla buluşturduk. Bundan sonra da aynı gayretle devam edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi. Mesele şu ki, topraklar kadınlarımızın elleriyle hayat bulacak. Bugün 66 kadın çiftçimiz hibelerini aldı. “Bundan mutluyuz. İnşallah bundan sonra da aynı hizmetler devam eder. Bu güzel hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Program, Hakkari Vali Yardımcısı Furkan Berber, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Hakkari İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Asım Şen, Yüksekova İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emin Yiğit, Yüksekova İlçe Sosyal Hizmet Müdürü İsmail Aslan, Yüksekova Ziraat Odası tarafından düzenlendi. Lider Perviz Geçirgen, SS. Demetet Tarımsal Kalkınma Kadın Kooperatifi Lideri Bahar Sağkol ve kadın çiftçiler katıldı. – HAKKARI

besiri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu