Haber

Bülent Arınç 2023 seçimleri için tahminini yaptı: O isim kazanmaya çok yakın

Son dönemlerde muhalif söylemleriyle dikkat çeken Bülent Arınç, son röportajında ​​2023 seçimleriyle ilgili dikkat çekici sözler kullanmıştı.

“SEÇİMİ KAZANMAYA ÇOK YAKLAŞIK”

DW Türkçe’ye konuşan Arınç, “Görüyorum ki Sayın Erdoğan seçimi kazanmaya çok yakın. Çok zor bir seçim olduğunu söylemek lazım.

“YÜZDE 51’İN ÜSTÜNE ÇIKACAĞINA İNANIYORUM”

Vatandaşın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı geçmişteki hizmetlerinden dolayı sevdiğini ifade eden Arınç, “Millet Sayın Erdoğan’ı geçmişteki hizmetlerinden dolayı seviyor. Desteklerle veya yeni icraatlarla bunu 51’e çıkaracağına ben şahsen inanıyorum.”

“KILIÇDAROĞLU’NUN ÇABALARI DESTEKLENMİYOR”

Arınç, açıklamasının devamında 6’ncı tabloya da değinerek, “Tabii ki Tayyip Bey’in bu kadar güçlenmesinin ve halk nezdinde güçlü bir lider gibi görünmesinin sebeplerinden biri de şudur: Millet İttifakı henüz kurulamamıştır. Adayını tespit edebildiği halde görüşmelerinde hala aday konusuna giremiyorlar ve son dönemleri de “Oy oranı ne olursa olsun oradaki altı liderin bir kısmı konuyu birbirini rencide edecek sözler söyleme noktasına kadar getiriyor. . Sayın Kılıçdaroğlu’nun tek başına çabası diğer cumhurbaşkanları tarafından çok net bir şekilde desteklenmiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu