Haber

BBP Yönetim Kurulu Başkanı Destici, “İmkon İnşaat ve İnovasyon Zirvesi Programı”nda konuştu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, en sorunlu alanlardan birinin finans olduğunu belirterek, “Ocak ayından itibaren başta devlet bankalarımız olmak üzere diğer bankalarla finans alanında yeni adımlar atılacak. Yeni yapılanmamız için yeni alanlar açılacak. müteahhitler.” söz konusu.

ATO Congresium’da düzenlenen “İmkon İnşaat ve İnovasyon Zirvesi Programı”nda yaptığı konuşmada Destici, Türkiye’nin coğrafyasında lider bir ülke olduğunu belirtti.

Destici, “Bu coğrafyada Türk ve Müslümansanız haklı olmanın pek bir önemi yok, güçlü olmalısınız. Güçlü değilseniz haklılığınızın pek bir anlamı yok. Sizi yaptırımlara maruz bırakabilirler. ” dedi.

Emperyalist ve küresel devletlerin tüm dünyayı sömürmekle yetinmediğini belirten Destici, Türkiye’nin güçlü olmaktan başka çaresi olmadığını söyledi.

Pandemi ve Rusya-Ukrayna savaşıyla başlayan sürecin tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye ekonomisini de olumsuz etkilediğini söyleyen Destici, Türkiye’nin birçok noktada diğer ülkelere göre daha olumlu bir konumda olduğunu kaydetti.

Büyüme rakamlarının umut ve mutluluk verdiğini belirten Destici, enflasyondaki düşüşün de olumlu olduğunu söyledi.

Tedarik zincirinin bozulduğunu, emtia fiyatlarının arttığını ve bundan en çok inşaat ve inşaat sektörlerinin etkilendiğini belirten Destici, “Bunların da toparlanmaya başladığını görüyoruz. Hem hükümetimizin, hem Cumhur İttifakımızın, hem de sizlerin gayretleriyle görüyoruz.” , bu sıkıntılı günlerin üstesinden gelecek daha güzel günlere ulaşacağız.” söz konusu.

Destici, fiyat artışlarının kontrol altına alınması konusunda güçlü adımlar atıldığını ve en kısa sürede olumlu sonuçların alınacağını belirterek, “Finans en sorunlu alanlardan biri. Bu konuda Ocak ayı itibarıyla yeni adımlar atılacak. Finansta, devlet bankalarımız dışındaki diğer bankalarla birlikte ele alındığında yeni alanlar açılacak.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu