Haber

Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, Sinan Ateş suikastıyla ilgili konuştu: Cinayet aydınlatılmalı

Eski Dava Merkezleri lideri Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022 Cuma günü Ankara’nın göbeğinde öldürülmesi büyük infiale neden olurken, toplamda 15 kişinin tutuklandığı soruşturma her geçen gün derinleşiyor. .

GAZETECİNİN SORUSUNA BAHÇELİ’DEN CEVAP: Hadi, İŞİNİZE BAKIN

Muhalefetin Sinan Ateş suikastına yönelik açıklamaları ve çabaları cinayetin ardından da devam ederken, MHP ve Ülkü Ocaklarının böylesine vahim bir olaya ilişkin sessizliği de dikkatlerden kaçmadı. Hatırlanacağı üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin kümelenme toplantısının ardından koridorda kendisine Sinan Ateş’in öldürülmesini soran gazeteciye “Hadi işine bak” yanıtını vermişti.

TÜRKLER’DEN SİNAN ATEŞ DUYURUSU

Ateş’in öldürülmesiyle ilgili bir diğer dikkat çekici açıklama ise MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’ten geldi. Gazeteci Barış Pehlivan’ın sorularını yanıtlayan Türkeş, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili, “Anladığım kadarıyla derin bir mesele… Uzun bir sürecin sonunda ortaya çıkan yapının eseri. Türkeş’ten ilham alan tüm ülkücüler olarak ailece iliklerimize kadar üzülüyoruz.MHP’nin böyle bir cinayetle anılması bile Türkeş’in iliklerini sızlatıyor.

“BASİT BİR CİNAYET DEĞİL, BİR MESAJ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Bu cinayetin aydınlatılmasının Türk siyasetinde de bir aydınlanma yaratacağına inanıyorum. Bugünkü MHP, uzun süredir Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarına aykırı hareket etmektedir. Benim gördüğüm burada tamamen farklı bir yapı var. O yüzden basit bir cinayet olmadığını ve bir mesaj verildiğini düşünüyorum” dedi.

selcukhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu